Zaufanie Bogu

Księga Izajasza 26,3 (Biblia Gdańska) Człowieka polegającego na Tobie zachowywasz w pokoju, w pokoju mówię: bo w tobie ufa.

 W życiu codziennym często musimy zaufać innym ludziom. Ufam, że kierowca autobusu nie spowoduje wypadku. Ufam lekarzowi, gdy stawia diagnozę wypisuje receptę i ufam farmaceucie, że wyda mi właściwy lek. Ten, kto nie potrafi zaufać innym, w tych sytuacjach czuje duży niepokój bo nie ma wpływu na swoje bezpieczeństwo.

Podobnie wygląda relacja między człowiekiem Bogiem. Ten, kto mu ufa jest spokojny.

Psalm 13,6 Ja zaufałem Twemu miłosierdziu; niech się cieszy me serce z Twojej pomocy, Chcę śpiewać Panu, który obdarzył mnie dobrem.

Psalm 9,11 Ufają Tobie znający Twe imię, bo nie opuszczasz, Panie, tych, co Cię szukają.

Księga Nahuma 1,7 Dobry jest Pan, On obroną w dniu niedoli; zna tych, którzy mu ufają.

Te wszystkie wersety mówią nam, że wiara w Boga oznacza zaufanie mu.

Wierzyć to znaczy zaufać, a zaufanie pociąga za sobą działanie. Nie wystarczy powiedzieć, że ufam kierowcy autobusu lub lekarzowi, samo mówienie nie zmienia niczego w moim życiu. Zaufanie mogę pokazać tylko przez działanie – muszę wsiąść do autobusu i spokojnie jechać, muszę zażywać lekarstwo i cierpliwie czekać na wyleczenie.

Gdy pokładam swoją ufność w Bogu i pokazuję to czynami, zmiana w moim życiu jest wielokrotnie większa – otrzymam Boży pokój.

  1. Ufam w moje zbawienie przez ofiarę Jezusa Chrystusa – mam pewność, że będę u Boga po śmierci, bo Jezus tak powiedział.

Ewangelia wg św. Jana 10:27-28  Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną  i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki.

  1. Ufam wszystkim Bożym obietnicom:

List św. Pawła do Filipian 4:6-7  Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu.  A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.

Dzieci pani Renaty wyjechały na cały sierpień z tatą. Mama zawsze niepokoi się o zdrowie dzieci, gdy jest daleko od nich. Modli się więc i powierza ich bezpieczeństwo Bogu. On spełnił obietnicę i obdarzył jej serce pokojem.

1 list św. Pawła  do Koryntian 10:13b Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.

Bóg zapewnia, że żadna trudna sytuacja nie przekroczy moich sił. Lęk przed nią jest jak sieć, skupiam się na pokonaniu lęku, zamiast krok po kroku rozwiązywać problem. Zaufanie chroni mnie przed rozpaczą, bo wiem, że jeśli czytam Biblię i szukam Jego rad, On wskaże rozwiązanie.

  1. Ufam Bożym radom, nawet gdy są przeciwne temu, co wydawało mi się właściwe zanim się nawróciłam.

List św. Pawła do Filipian 4:8  Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały.

Stosując tą radę przestałam oglądać niezgodne z nią filmy i programy. Wiem, że nie powinnam odtwarzać w pamięci kłótni z kimś, to tylko napędza złe emocje i nie pomaga uzdrowić relacji. Po pewnym czasie zauważyłam, że jest mi łatwiej dostrzegać w innych to co dobre i miłe zamiast ich wad.

List św. Pawła do Rzymian 13:1  Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.

Bóg mówi, abyśmy modlili się za władzę (1 Tm.2,1), zamiast tylko krytykować i brać udział w protestach na ulicy.

List św. Pawła do Efezjan 5:22-23  Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu,    bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus – Głową Kościoła: On – Zbawca Ciała.

Nie rozumiałam tego wersetu, ale Bóg pokazał mi jakie wspaniałe owoce wydaje podporządkowanie między mężem a żoną, między rodzicami a dziećmi w rodzinach pastorów. Zaufałam Bożej instrukcji dobrego małżeństwa, ale nie potrafiłam jej zastosować swoim życiu. Modliłam się: „Panie, zmień mnie” i Pan robi to ciągle, jeśli tylko słucham jego rad.

Ufając Bogu, wiem, że nie działam o własnych siłach, mam pomoc Ducha Świętego. Gdy polegam na Bogu on obdarza moje serce pokojem.

Wersety warte przeczytania: Dzieje Apostolskie 27,20-26; Izajasza 37,9-37; Izajasza 40,27-31; Ew. Marka 47-51; Ew. Jana 16,33; 1 List Jana 5,14; 1 List Jana 4,17

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: