I dobrze znasz moją duszę

Dzisiaj chcę przypomnieć o tym, że Bóg zna nas najlepiej, bo nas stworzył.

Psalm 139, 14 Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę, 15 nie tajna Ci moja istota,

Każdy człowiek szuka swojego miejsca w życiu. W tych poszukiwaniach kierujemy się jakimiś kryteriami. Obecnie świat oferuje nam ładnie brzmiącą zasadę „każdy ma prawo do szczęścia”. Ta zasada eksponuje moje JA, bo chodzi tu oczywiście o moje szczęście oraz moje uczucia. Jeśli robię coś co sprawia, że ja czuję się szczęśliwa, to znaczy, że to co robię jest dobre.

W Biblii mamy instrukcje obsługi, które pomagają nam budować dobra rodzinę, dobre relacje z ludźmi. Bóg jest Bogiem porządku nie chaosu. Ustanowił On porządek w relacjach między ludźmi, abyśmy wiedzieli jak postępować zarówno w rodzinach jak i w pracy, w stosunku do władzy.

Z jednej strony powinniśmy dobrowolnie podporządkować się: dzieci – rodzicom, żona – mężowi, zaś wszyscy – Bogu.

1 list św. Pawła do Koryntian 11, 3 Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg.

List św. Pawła do Efezjan 5, 22-24 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus – Głową Kościoła: On – Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom – we wszystkim.

List św. Pawła do Efezjan 6, 1-3 Dzieci, bądźcie posłuszne w Panu waszym rodzicom, bo to jest sprawiedliwe. Czcij ojca twego i matkę – jest to pierwsze przykazanie z obietnicą – aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi.

Z drugiej strony przywódca nie może być dyktatorem, lecz powinien być parasolem ochronnym dla tych, którym przewodzi – kochać bezwarunkowo, dbać o ich potrzeby, uczyć, chronić przed złem.

Ewangelia wg św. Marka 10, 43-45 Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

Bóg kocha bezwarunkowo, troszczy się o wszystkich

List św. Pawła do Rzymian 5, 8 Bóg zaś okazuje nam swoją miłość właśnie przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.

Mężowie również powinni kochać żony bezwarunkowo i troszczyć się o ich potrzeby jak o swoje.

List św. Pawła do Efezjan 5, 25 Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie,

List św. Pawła do Efezjan 5, 28 Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje.

Miłość do Chrystusa powinna być powodem dla którego byłaby ona chętna podążyć za swoim mężem i pozwolić mu być głową rodziny. Gdy wybieramy Chrystusa jako swojego Zbawiciela i Króla, uznajemy Jego autorytet i jesteśmy posłuszni. Definicja podporządkowania to bycie skłonnym pozwolić swojemu mężowi rządzić, chęć podążania za przywództwem męża tak jak on podąża za przywództwem Chrystusa.

Chrystus jest głową swojego kościoła – mąż jest głową żony. Kościół podporządkowuje się Chrystusowi i pozwala mu przewodzić – żona podporządkowuje się mężowi i pozwala mu przewodzić.

Żona powinna być skłonna pozwolić swojemu mężowi być głową rodziny i podążać za jego przywództwem, tak jak on podąża za przywództwem Chrystusa. Mężowie powinni kochać żony bezwarunkowo i troszczyć się o ich potrzeby. Taka relacja między rodzicami jest dla dzieci wspaniałym przykładem posłuszeństwa. Posłuszeństwa rodzicom i posłuszeństwa Bogu.

Zaufanie Chrystusowi, to jedyny sposób, aby kierować się Jego przykładem w naszym życiu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: