Jak więc powinniśmy żyć? Filmy w niedziele

Zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów chrześcijańskich „Jak więc powinniśmy żyć?” dr Francisa Schaeffera. Serię dziesięciu półgodzinnych filmów będziemy wyświetlać w każdą niedzielę od 24 czerwca lipca do 26 sierpnia 2012 r. o godzinie 11:00. Po projekcji odbędzie się dyskusja na temat filmu.

 

Jeżeli obchodzi cię przyszłość naszego społeczeństwa, jeżeli troszczysz się o przyszłość naszych dzieci, warto zobaczyć te filmy. Skłaniają do zastanowienia w jakim społeczeństwie chcemy żyć:

  • gdzie wzajemny szacunek jest zamieniony na intrygę i nieufność?

  • gdzie uczciwość i zaufanie są uważane za nic więcej niż narzędzie manipulacji?

  • gdzie seks jest rytuałem dojrzewania, a nie nienaruszalnym przywilejem małżeństwa?

  • gdzie religia jest nudna i nieistotna, czy gorzej, jest narzędziem manipulacji dla tych posiadających władzę?

 

Filmy przedstawiają bieg historii od czasów Rzymu do teraźniejszości, pokazując to przez trzy nurty kulturowe – sztukę, naukę i filozofię. Dr Schaeffer pokazuje, że „założenia warunkują działanie”. Przyjęte przez człowieka założenia filozoficzne mają wpływ na jego działania w życiu. Autor pokazuje jak mogą wyglądać ich skutki.

Chociaż film powstał w 1979 roku jest wciąż aktualny. Ponad 30 lat temu dr Schaeffer trafnie przewidział kierunek zmian w społeczeństwie i stosunkach między ludźmi, które z większą intensywnością możemy obserwować dzisiaj.

Zapraszamy!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: